FAQ

Nevím jak začít.

Po objevení se ve hře se pokus přetáhnout prut, co máš napravo nahoře v inventáři, do políčka s rukou. Jdi k vodě a klikej do vody, popřípadě si na F5 zapni autoclick. Až tě to přestane bavit nebo zaplníš inventář rybami, najdi NPC „Alois“, ryby z inventáře na něj přetáhni nebo ho otevři pravým tlačítkem a klikej pravým tlačítkem na ryby. Gratuluji, naučil ses prodávat zboží. Hned si povšimni že můžeš zakliknout předmět v obchodě a koupit jej, to teď dělat nemusíš, ale aspoň víš, že to jde. Lojza má napravo nahoře černobílé tlačítko, klikni na něj a najdeš seznam předmětů, které chce. Až tyto ryby nalovíš, otevři toto okno a dej dole tlačítko splnit. Hurá, získal si perlu. Rozklikni ji (2x levé tlačítko myši), jistě sis všiml, že ti přibylo 5 pokusů na bonus a 48 bodů dovedností.

Na co jsou body dovedností?

Tím jak vylepšuješ dovednosti, například rybaření, utrácíš své body dovedností. Tlačítko úkolu u Lojzy ti najednou svítí barevně, to znamená, že jsi tento úkol alespoň jednou splnil, a nemůžeš za něj získat další body dovedností. Očividně je jedním ze smyslů hry splnit všechny úkoly a vylepšit všechny dovednosti na 100.

Na co jsou pokusy na bonus?

Když půjdeš od Aloise dolů doleva kolem Dalimila, najdeš červený portál vedoucí do města. Klidně na něj klikni, nevadí mi to. Tady ve městě „Chobotov“ jdi doleva dokud nenarazíš na Pandu, bonusáře Fu-Bana. Otevři jej pravým tlačítkem a klikni na svůj prut. Nyní párkrát zmačkni tlačítko „Bonus“. Maximální bonus předmětu je 10, avšak čím vyšší tvůj bonus je, tím je větší šance, že bonus praskne a klesne na 0. Průměrně se dostaneš na bonus 10 při 550 pokusech. Nasadíš svůj prut, a za předpokladu, že máš bonus alespoň 1, jsi zjistil, že prut změnil barvu. Každý bod bonusu mění barvu předmětu. (Předměty bonus 10 si můžeš obarvit jak chceš u barvící Marie ve městě)
V okně inventáře máš napravo nahoře lupu, klikni na ní a pak na svůj prut. Přečti si proč je dobré ho bonusovat. Výborně, nyní víš jak farmit perly a získávat bonusy pro další předměty!

Jak zjistím, jak různé předměty reagují na bonus?

Lupu nad inventářem kterou jsem ti ukázal dříve, nemusíš používat pouze na svoje předměty, dá se s ní kliknout na předmět co drží jiný hráč, na předmět v obchodě, na zemi i v návodech na výrobu/psaní svitků (k tomu se dostaneme později)
Jako test by sis mohl přečíst, co dělají buřinka a univerzitní čepice u obchodníka Ťana na severu Chobotova.