FAQ

Nevím jak vytvořit ve hře věci za pomocí Výroby, nevím kolik potřebuji Ochočování na ochočení chobotníků, nevím jak fungují nové předměty.

Po stisknutí klávesy Home se otevře nápověda přímo ve hře, kde všechny tyto informace lze jednoduše najít.

Dělají něco i ta ostatní tlačítka kolem Home?

Ano, klávesa End otevře jednoduché herní nastavení, Page Up otevře příkazový řádek. Page Down příkazový řádek zavře.

Příkazový řádek?

Ano, zde můžeš vyčíst několik důležitých informací, hýbat s penězma z účtu na účet, nebo zjistit například kolik hráčů a kdo je online. Pro přehled všech příkazů se stačí přihlásit podobně jako do hry, nechat pole pro příkaz volné a zmáčknout tlačítko Ok.

Jak se můžu ve hře mimo zvyšování dovedností a zabíjení zabavit?

Významným zdrojem zábavy ve hře jsou herní soutěže a questy, které pořádají hráči se speciálními právy. Tyto soutěže se ale nekonají každou hodinu každého dne, proto jsou ve hře automatické questy. Jejich podstatou je získávání předmětů a ukládání jich do banky ve správném pořadí. Tato pořadí najdete v herní nápovědě po stisknutí klávesy Home v sekci AutoQuesty.

Po přihlášení do hry se v chatu objeví systémová zpráva, která nás informuje o stavu naší postavy. Jako první vidíme, jaký předmět musíme dát na první pole banky, abychom splnili denní quest. Jak praví název, každý den je tento předmět jiný a lze splnit pouze jednou denně. Postupně se navyšuje odměna i obtížnost, s kterou lze předměty na splnění získat. Po splnění denního questu předmět z banky nezmizí, po splnění automatického questu ale ano.

Jak získám VIP předměty?

Možností jak získat VIP předměty už dávno nejsou pouze Questy od GameMasterů. S přidáním AutoQuestů přibyla možnost pro hráče jak získat VIP předměty úplně sám. Plněním AutoQuestů hráč získává zkušenostní body (EXP), po získání 1000 EXP se jeho úroveň Inteligence zvýší o 1 bod. Pomocí Inteligence poté hráč může ze speciálních AutoQuestů získat GM Sošku. Vložením GM Sošky na první pole banky hráč získá 1 náhodný VIP předmět. Mimo GM Sošku ve hře ještě podobnou roli zastává Soška Chobotníka a Klíč. Ty jdou získat výměnou Otazníků, které se nachází zejména v Questech od GameMasterů. Výměnou Sošky Chobotníka a Klíče jdou získat také náhodné VIP předměty, VIP předměty se ale od GM Sošky liší – každá výměna má jinou sadu VIP předmětů.

Zkušenostní body (EXP)? Nejsou náhodou ve hře už tak nějaké levely?

Ve Chmatákově je systém úrovní, řemeslník každou úrovní získává život navíc (již neplatí, řemeslník má pevně nastaveno 1000 HP), bojovník a lovec každým levelem ubírají o 1 HP při zásahu víc. Hlavní motivací pro zisk úrovní je bojové povolání Upír. Toto povolání může hráč získat po dovršení 8. úrovně, na řemeslníkovi po dovršení 5. úrovně a aktivací v příkazovém řádku.

Levely jde navyšovat zabíjením nebo ochočováním chobotníků. Pro řemeslníky je zde varianta prodávání zkušenostního prachu, návod na jeho výrobu je v herní nápovědě. Po zabití chobotníka hráč získá 10 EXP, po ochočení 15 EXP (neplést si s EXP na Inteligenci). Na 1. úroveň je potřeba 100 EXP a poté se potřebný počet zkušeností zdvojnásobuje. (100, 200, 400, 800 atd.) Ve hře se také nachází příšery, po jejichž zabití hráč získá větší množství zkušeností, ale jedná se o pořádnou výzvu takové příšery zabít.

Pokud si stále nevíte rady, zkuste si projít nápovědu přímo ve hře, podívejte se do příkazového řádku, nebo se zeptejte spoluhráčů třeba na našem Discordu.

Získat členství

Větší šance k zvýšení bonusu.

Libovolné používání VIP vzhledů.

Příkaz ".banka" na vyvolání bankéře.

1 Chk ke každému prodeji.

150 CZK / 6 EUR na měsíc

QR 🇨🇿

 číslo účtu: 1977156011/3030
zpráva pro příjemce: název tvého účtu

QR 🇸🇰

 IBAN: CZ0730300000001977156011
zpráva pro příjemce: název tvého účtu